top of page

Duş Kapıları ve Duş Perdeleri Arasındaki Savaşta Kim Kazandı?


Tuvaleti tekrar tırmanıyorsanız, cevaplanması gereken çok önemli bir sorunuz var: bir duş perdesi veya cam kapıyla gidiyor musunuz? Bir keten duş perdesinin yumuşaklığına anında girebilir veya bir cam duş kapısının modern görünüşünü ve temiz çizgilerini tercih ettiğinizi belirleyebilirsiniz.

Duş kapıları ile duş perdeleri arasındaki savaşı kim kazanırsa herkes kendi görüşüne sahiptir, ancak burada durumu sizin tarafınızdan daha iyi hale getirebilecek duruma bir göz atın.

Duş Perdelerinin Faydaları

 • Daha yumuşak görünüm: Banyo çok sert yüzeylerin bulunduğu bir yer. Duş kapınızı bir duş perdesi ile değiştirirseniz, aksi halde sert ve steril görünebilecek bir yere çok ihtiyaç duyulan yumuşaklık katabilirsiniz.

 • Daha fazla kişilik: Duş perdeleri, tüm renklerde gelir ve alanınızı imza yeteneklerinizle kişiselleştirmenize yardımcı olmak için basar. Hepsinden önemlisi, bakıştan bıktığınızda, yeni bir duş perdesi takas edebilirsiniz.

 • Paylaşılan banyodaki gizlilik: Büyük olasılıkla diğerini değil biriyle banyo paylaşacağınız olasıysa, duş camı yerine opak duş perdesi ile duş kabini gizliliğini isteyebilirsiniz.

 • Kolay yıkanır: Boyamanın veya küfün ilk belirtileri göründüğünde, perdeyi aşağı doğru çekin ve yıkamaya atın. Bu amaçla makine ile yıkanabilir bir malzeme seçtiğinizden emin olun.

 • Esnek: Konuklar gelip kirli bir küveti saklamak ister misiniz? Duş perdesini kapatın. Veya, özel fayanslar ve porselen pırıltı göstermek ister misiniz? Sonra perdeyi genişçe atın! Tiebacks, küvetinizi veya duşunuzu pencereler gibi çerçeveleyen geleneksel bir görünüm sunar.

Duş Kapılarının Faydaları

 • Komple muhafaza: Suyun sızdırılmasından veya duş cam sürgülü bir kapıyla tamamen kapalı olduğunda soğuk hava sızıntısından korkmanıza gerek yoktur.

 • Daha geniş görünümlü banyo: Bir cam muhafaza içinde görebildiğiniz için, duşun kendisi odanın boyutunu arttırır. Bu kompakt bir tuvaletin klostrofobik hissetmesini önlemeye yardımcı olur.

 • Basit görünüm: Banyoda bir sürü süslemeniz varsa, desenli bir duş perdesi çok fazla olabilir. Şeffaf bir cam duş kabini ile duyularınızı ezmeden önleyin.

 • Modern bir his: Şık tasarımcı banyolar için, duş kapıları çağdaş çizgileri ve saçmalık görünümü için neredeyse her zaman tercih edilir.

 • VOC içermez: Bazı yeni vinil duş perdeleri, potansiyel olarak zararlı uçucu organik bileşikleri (VOC) havaya çıkarır. Bunu önlemek için, duş perdesi etiketleri okun ve PVC içermeyen bir seçenek belirleyin. Daha da iyisi, kapalı hava kalitesini engellemeyecek, kimyasal içermeyen bir cam duş kapısı seçerek endişe etmeyin.

Savaşı Kim Kazanıyor?

Bir duş kabini seçme söz konusu olduğunda, bugün her zamankinden daha çok seçenek var. Gömme duşları bir perde veya bir kapı ile karşılaştırdıkça, birinin diğerinden daha üst düzey olmaması da belli oluyor. Her iki seçenek lüks ve güzel olabilir, çünkü banyo makyajınız için kaliteli ürünler seçtiğiniz sürece.

Yüksel Sarıboğadan®'dan

Cam Duş Kapıları

Bir cam duş kapısının yararları ile ilgileniyorsanız, Sarıtaş Cam'a başvurun . Her beden ve stildeki banyolar için çerçevesiz cam duş ve küvet muhafazaları tasarlar kurarız . Banyonuza bir göz atalım, böylece belirli bir duş kapısını tavsiye edebilir, havalandırma gereksinimlerini belirleyebilir ve duş armatürlerinin doğru yerleştirilmesi konusunda size yardımcı olabiliriz.

Çerçevesiz cam duş kapı dizaynı için bir randevu ayarlamak için Sarıtaş Cam ile bugün iletişime geçin . Profesyonel cam tasarım ekibimiz sadece bir telefon görüşmesi yapıyor!

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
 • Facebook Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Instagram Social Icon
bottom of page